W dniach 21–22 kwietnia 2026 roku w Górze Świętej Anny odbyło się spotkanie formacyjne zakonników w wieku 40–55 lat z pięciu polskich prowincji Zakonu Braci Mniejszych. Była to pierwsza edycja tego typu inicjatywy, która ma szansę stać się ważnym, cyklicznym wydarzeniem w życiu polskich prowincji.
Spotkanie było przede wszystkim czasem wspólnej modlitwy, braterskiego bycia razem oraz szczerego dzielenia się doświadczeniem realizacji powołania w codzienności życia zakonnego. Uczestnicy mieli okazję spojrzeć na swoją drogę z wdzięcznością, ale także z realizmem, dostrzegając zarówno radości, jak i wyzwania związane z tym etapem życia.
Istotnym elementem programu był wykład dr. Romana Soleckiego z Krakowa pt. „Nałogowe szczęście – jak uwolnić się z sieci uzależnień?”. Wystąpienie stało się inspiracją do refleksji nad własnym życiem, relacjami oraz sposobem przeżywania powołania.
Spotkanie przypomniało również, że formacja ciągła nie ogranicza się jedynie do udziału w wydarzeniach czy konferencjach, ale jest stylem życia – codziennym powracaniem do źródła powołania i jego odnową w relacji z Bogiem i braćmi.
Moderatorem spotkania był o. Oskar Maciaczyk z Prowincji św. Jadwigi Śląskiej.
Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkanie, które planowane jest na jesień bieżącego roku.



























