Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań zaprasza młodych na jubileuszową, 30. edycję Święta Młodzieży w dniach 20.-25. lipca. 2026.
Święto Młodzieży to wydarzenie, które. od lat gromadzi młodych z różnych stron, tworząc wyjątkowy czas modlitwy, wspólnoty i odkrywania żywej wiary w duchu św. Franciszka z Asyżu. To czas, w którym franciszkańska prostota łączy się z radością, muzyką, świadectwem i modlitwą, a wszystko to w atmosferze braterstwa i otwartości.
W programie wydarzenia znajdują się m.in. wspólna Eucharystia, modlitwa uwielbienia, konferencje, spotkania w grupach, warsztaty oraz czas integracji. Każdy dzień staje się okazją do pogłębienia relacji z Chrystusem i doświadczenia Kościoła jako żywej wspólnoty.
Święto Młodzieży od 30 lat jest organizowane przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań, które posługuje w ramach Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych. Jego celem jest towarzyszenie młodym w drodze wiary oraz w rozeznawaniu życiowego powołania.
Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech będzie to czas odnowy serca, umocnienia wiary i doświadczenia, że Kościół żyje i jest blisko każdego z nas.
Zapisy oraz szczegóły dotyczące Święta Młodzieży można znaleźć na stronie:
https://swietomlodziezy.com/
